Rolün Hakkını Verdi: Nicolas Cage Dracula’ya Hayat Verdiği ‘Renfield’ Filmi İçin Dişlerini Törpületti!

Oscar ödüllü oyuncu Nicolas Cage, oyunculuğunun sınırlarını zorlayacak bir olaya imza attı. 59 yaşındaki ünlü aktör, yeni filmi ‘Renfiled’da canlandırdığı Dracula rolü için dişlerinin bir kısmını törpületti. 

Cage’in rolünün hakkını verdiği olayın detaylarına gelin birlikte göz atalım;

Hepimiz bir kere de olsa bir Nicolas Cage filmi izlemişizdir…

Asıl adı Nicolas Kim Coppola olan Cage, bugüne kadar bilim kurgudan romantizme, aksiyondan komediye sayısız filmde rol aldı.

‘Elveda Las Vegas’ filmindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülünü kazanan başarılı aktör,

Şimdilerde yeni filmiyle gündemde.

Komedi-korku türündeki ‘Renfield’ filminde Kont Dracula rolüne hayat veren Cage’in oyunculuğun sınırlarını zorlayan bir hamle yaptığı ortaya çıktı.

Başarılı oyuncunun Dracula rolünün hakkını vermek için dişlerini törpülettiği ortaya çıktı.

Makyaj sanatçısı Christien Tinsley, Cage’in rolü için dişlerini törpülettiğini ve 3 boyutlu baskılı takma dişler taktığını detaylarıyla anlattı.

Variety dergisine yaptığı açıklamalarda Tinsley, “Takma dişler Nic’in konuşmasını engellemeyecek, rahatça konuşmasına izin verecek şekilde takıldı” ifadelerini kullandı.

Tinsley, Dracula’nun ünlü sivri dişlerini yaratmak için kullandıkları 3D baskı için “”Bildiğim kadarıyla bu, tüm takma dişleri yapmak için 3D baskı kullandığımız ilk filmdi. 3D baskıya balıklama atladık. Nic’in dişlerini tarayıp dijital olarak şekillendirdik” dedi.

Tinsley, “Nic düzgün bir şekilde konuşmak ve teatral bir oyunculuk ortaya koymak istiyordu” diyerek kaplamaların bu sebeple ince yapıldığını belirtti.

Chris McKay’in yönetmen koltuğuna oturduğu ‘Renfield’ın 14 Nisan’da Türkiye’de gösterime girmesi bekleniyor.

‘The Great’ dizisinden ‘Mad Max: Fury Road’a pek çok yapımda rol alan başarılı oyuncu Nicholas Hoult ise filmde Dracula’nın uşağını canlandırıyor.

Siz de Cage’in Dracula filmi için heyecanlandınız mı?

Haydi yorumlarda konuşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir