Bu 3 Altcoin’de Potansiyel Var: Fiyatlar Bu Seviyelere Gidiyor!

Kripto analisti David, MAGIC fiyatının yakın gelecekte daha da yükseleceğini öngörüyor. Captain Faibik takma adlı analist balina satış baskısına rağmen MATIC’ten yüzde 20’lik bir hamle bekliyor. Analist Konstantin Kaiser ise popüler meme coin’i DOGE’nin yükseliş görünümüne sahip olduğunu söylüyor. Analistlerin bu 3 altcoin için tahminlerini okuyucularımız için derledik.

MAGIC fiyat tahmini: Kilit direnci kırdı, sırada ne var?

Magic (MAGIC) fiyatı, Ekim 2023’ün ortalarında 0,46 dolarlık uzun vadeli destek bölgesinde (yeşil elips) bir sabah yıldızı formasyonu oluşturduğundan beri yükseliyor. Bu bir yükseliş formasyonudur. Ayrıca, genellikle trendin yukarı yönde tersine dönmesine yol açar. Gerçekten de, izleyen yukarı yönlü hareket, altcoin fiyatının geçen hafta 0,78 dolarlık önemli direnç bölgesinin üzerine çıkmasına yardımcı oldu. Böylece, bir boğa yutan mum oluşturdu. Bu, önceki düşüş trendinin sona erdiğinin bir işareti. Ayrıca, fiyatın yeni bir yükseliş trendine başlayacağını gösteriyor.

Bu arada, Haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) 50’nin üzerinde. Ayrıca, yukarı yönlü trend izliyor. Bu yüzden, MAGIC için daha fazla yukarı yönlü hareket potansiyelini destekliyor. Bu nedenle, altcoin fiyatı yakın gelecekte bir sonraki önemli direnç bölgesi olan 1,08 dolara yükselebilir. Bu rakam, mevcut fiyattan %40,33’lük bir artışa karşılık geliyor.

MAGIC haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, MAGIC fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Bu hareket için potansiyel hedef 1,08 dolar. Ancak, yükseliş trendine devam etmeden önce 0,73 dolara kadar bir düzeltme yaşaması muhtemel.

MATIC fiyat tahminin: Altcoin %20 artışa hazırlanıyor

Balinaların Polygon (MATIC) üzerinde yüksek satış baskısı var. Buna rağmen, Captain Faibik yakın vadede yükseliş görünümünü ifade ediyor. Kripto analisti, MATIC’in fiyatının dört saatlik zaman diliminde düşen bir kama oluşturduğunu söylüyor. Ayrıca, bunu genellikle bir yükseliş kırılmasının izlediğini ileri sürüyor. MATIC’in kısa vadeli fiyat hareketine ilişkin bu olumlu bakış açısı, 50 ve 200 Hareketli Ortalamalar (MA) arasında, yükselen bir trendin karakteristiğini gösteren daha yüksek zirve ve daha yüksek dip değerlerin eşlik ettiği günlük bir “Golden Cross”un yakın zamanda meydana gelmesiyle daha da destekleniyor.

Bu arada MATIC, balinaların artan satış baskısı nedeniyle altcoin fiyatında son zamanlarda bir düşüş yaşıyor. Bununla birlikte, kripto topluluğunda iyimserlik devam ediyor. Yatırımcılar ve meraklılar, Captain Faibik’in bu yükseliş tahminlerinin gerçekleşip gerçekleşmediğini görmek için önümüzdeki günlerde MATIC’in performansını yakından izleyecekler.

DOGE fiyat tahmini: Yükseliş eğilimi güçlü!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Dogecoin’in fiyatı 9 Ekim’de en düşük noktasına ulaştı. Ancak, o zamanda bu yana, yaklaşık %54’lük kayda değer bir toparlanma yaşadı. Şu anda DOGE çok önemli bir engelle karşı karşıya. Ayrıca, altın oran seviyesinde duruyor ve yaklaşık 0,0815 dolarlık önemli bir dirençle karşılaşıyor. Bu direncin ötesine geçmesi, Dogecoin’in 0,0876 dolar civarındaki son zirvesini aşmasını sağlayabilir.

Ek olarak, Dogecoin’in kısa ve orta vadeli yörüngesi için olumlu bir gösterge, günlük grafikte altın bir geçişin (golden crossover) oluşması. Bu geçiş, altcoin fiyatının yükseliş eğilimini daha da güçlendiriyor. Teknik göstergelerle ilgili olarak, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) histogramı son birkaç gündür giderek artan yükseliş işaretleri gösteriyor. Ayrıca, MACD çizgileri yakında yükselişe geçmeye hazırlanıyor.

DOGE Fiyat Grafiği. Kaynak: Tradingview

Bununla birlikte, Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr kalmaya devam ediyor. Bu noktada RSI, kesin bir sinyal vermiyor. Dogecoin’in altın oran direncinde düşüşle karşılaşması halinde, izlenmesi gereken bir sonraki önemli Fibonacci destek seviyesi 0,0685 dolar civarında duruyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir