Can Bonomo Gazze’de Yaşanan Korkunç Olaylara Karşı Sessiz Kalmadı: “İsrail Devletini Kınıyorum…”

İsrail ve Filistin arasında devam eden ve son 10 gündür gündemden düşmeyen savaşa birçok ünlü isim tepki gösterdi. Bu olaylara karşı sosyal medya kullanıcıları, Can Bonomo’nun sessiz kalması yönünde iddialarda bulundular. Dün akşam İsrail’in Gazze’de sivillerin bulunduğu hastaneyi bombalamasının ardından Can Bonomo’da sessizliğini bozmaya karar verdi… ?

İsrail, dün akşam saatlerinde içinde binlerce kişinin sığındığı ve tedavi gördüğü hastaneyi bombalamıştı. 800’ü aşkın can kaybına neden olan bu saldırıya karşı birçok ünlü isim tepki gösterdi.

İsrail’in son olarak Gazze’de bir hastaneyi bombalamasının ardından Can Bonomo’da sessizliğini bozmaya karar verdi. Ancak ünlü şarkıcının bu zamana kadar sessiz kalması sosyal medya kullanıcıları tarafından farklı yerlere çekildi.

Can Bonomo’nın sessiz kalmasına yönelik atılan bazı tweetler?

?

Can Bonomo, Gazze halkının yaşadıkları katliama karşı İsrail devletini kınadığını belirterek bir tweet attı.?

‘Sivil halkı katlederek insanlık suçu işleyen İsrail devletini kınıyorum. Savaşın kazananı olmaz.’ dedi.

Bu tweet’in ardından sosyal medya kullanıcılarından kimisi Bonomo’yu takdir ederken kimisi de “neden şimdiye kadar sesin çıkmadı” dedi ?

?

?

?

?

?

Peki Can Bonomo gerçekten Yahudi mi? Bu tarz ithamlara neden maruz kalıyor? Bonomo, yıllar önce katıldığı bir televizyon programında bu soruları kendisi yanıtlamıştı.

Bonomo, “Yahudi misin?” sorusu üzerine “Ben Türküm, Yahudi olmak bir dindir” demişti. Can Bonomo’nun bu konuyla ilgili yaptığı açıklamanın tamamı?

‘Ben Türküm Yahudi olmak bir dindir. Müziğin dili, dini, ırkı yok. Ben Türküm. Yahudi olmak bir dindir. Türkiye’de 36 ayrı etnik kökenden insan yaşıyor. 540 senedir buradayız. Bunun konuyla alakası yok. İsrail ile alakası yok. İspanya’dan 540 yıl önce gelmişiz. Türküm, Türkiye’yi temsil edeceğim’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir