Hasan Arat’tan sportif direktör açıklaması: Samet Aybaba ile anlaştım

Beşiktaş’ta seçim heyecanı yaşanırken başkan adaylarından Serdal Adalı ve Hasan Arat’ın seçimi kazanmaları halinde görev yapacak sportif direktörleri belli oldu.

Serdal Adalı, başkan olması durumunda sportif direktörlüğü görevi için Mehmet Özdilek ile anlaştığını açıklamıştı.

Serdal Adalı’nın Mehmet Özdilek hamlesine başkan adayı Hasan Arat’tan karşılık geldi.

Hasan Arat, başkan seçilmesi halinde sportif direktörlüğü görev için Samet Aybaba ile anlaştı. Deneyimli futbol adamının bu noktada çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Samet Aybaba kimdir?

Futbola 1975 yılında İskenderunspor’da başlayan Samet Aybaba, 1977’de Beşiktaş’a transfer oldu. Efsane kaptan, 11 yıl boyunca toplam 334 lig maçında siyah-beyazlı formayı giydi.

Samet Aybaba, Beşiktaş’ta 2 kez lig şampiyonluğuna ulaşırken, Serpil Hamdi Tüzün’ün Beşiktaş özkaynak düzeninden gelen ve daha sonra her biri efsane olan genç oyunculara ağabeylik yaptı. Futbola uzun yıllar boyunca kaptanlığını yaptığı Beşiktaş’ta veda etti.

Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlüğe başlayan Aybaba, 729 maçlık teknik direktörlük kariyerinde Beşiktaşımızın da aralarında bulunduğu 15 farklı kulüpte görev aldı.

Samet Aybaba, Beşiktaş’ın derin bir ekonomik krizin içine düştüğü, Avrupa kupalarından 1 yıl men edildiği ve İnönü Stadı’nın yıkılıp yeniden yapılacağı “Feda” sezonunda teknik direktör olarak takımın başında yer aldı. Beşiktaş’ın o sezon ortaya koyduğu gururlu mücadelede önemli rol oynadı.

Samet Aybaba evli ve iki çocuk sahibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir