TFF’den Beşiktaş’a yanıt

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig’in ilk iki haftasında oynanan maçların ardından bir açıklama yayınladı.

Resmi internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türkiye Futbol Federasyonu, Türk futbolunun marka değerinin artırılması ve kulüpler arasında adil rekabet şartlarının tesis edilmesini her şeyin üstünde tutmaktadır. Bu doğrultuda göreve geldiğimiz ilk günden bu yana adil, eşit, şeffaf ve tarafsız yönetim anlayışıyla önemli projelere imza attık.

Dijital hakem atama sistemi, gözlemcilik ve mentorluk yapısının değişimi, Hakem Akademisi ve Avrupa’dan alanında en iyi hakem hocaları ile düzenlediğimiz eğitim ve gelişim programlarının yanı sıra Trendyol Süper Lig kulüplerimizin VAR ve hakem kararlarına ilişkin Merkez Hakem Kurulu’na itiraz ve bilgi talebinde bulunmasının önünün açılması ve yaklaşık 10 milyon euro yatırımla bu sezonun ikinci yarısından itibaren devreye alacağımız yarı otomatik ofsayt sistemi futboldaki rekabetin dengeli bir şekilde gerçekleşmesine imkan sağlayacak vizyon projelerimiz arasında yer almaktadır.

KISIR ÇEKİŞMELER MESAJI

Türk futbolunda uzun yıllardır çözülemeyen kronik sorunlara odaklandığımız ve Avrupa’da sportif başarılar elde ettiğimiz bu süreçte Süper Lig’in henüz ikinci haftası geride kalmışken futbol ailemizin mensupları tarafından sosyal medya, yazılı basın ve televizyonlar aracılığıyla Federasyonumuzu ilgilendiren konularda yapılan, kaos ortamını körükleyen açıklamaları üzülerek takip ediyoruz.

Köklü bir maziye ve tarihe altın harflerle kazınan başarılara sahip futbolumuzu suni gündemlerin uzağında tutmak ve yeni başarı hikayeleri yazmak için TFF’nin çabalarının yanı sıra amatör kulüplerden Süper Lig kulüplerine kadar futbolun her bir bileşeninin elini taşın altına koyması, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerekmektedir. Skor odaklı kısır çekişmeler ve hiçbir yere varmayan günlük tartışmalar yerine futbolumuzun gelecek vizyonuna odaklanan, oyunun güzelliklerini öne çıkaran, tüm paydaşların ‘ben’ değil ‘biz’ diyebildiği bir düşünce anlayışı Türk futbolunu çok daha ileriye taşıyacaktır.

HASSASİYET VURGUSU

Türk futboluna güvenin öncüsü Türkiye Futbol Federasyonu’ndan kulüplerimize, başkanlarımızdan teknik direktörlerimize, futbolcularımızdan hakemlerimize kadar futbolumuzun paydaşlarının itibarına zarar verecek söz ve eylemlerde bulunanlara gerekli cezai yaptırımların uygulanmaya devam edeceğini, Türk futbolunun yükselen trendini sürdürebilmesi için bu konuda tüm tarafların gerekli hassasiyeti göstermelerini beklediğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Odatv.cım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir